0 ( 532 ) 715 54 37
0 ( 552 ) 445 54 37 Tuzla
/ Temmuz 10, 2021

deneme

DENEME

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

CSS kodumuz biraz daha fazla olan bu yöntem DOCTYPE kullanımı durumunda da çalıştığı için bence en kullanışlı yöntem. Geçen hafta anlattığım flashobject ile kodumuzu sayfaya ekledik.

CSS kodu biraz incelersek;

Kodun ilk iki tanımını ie5 Mac kullanıcılarından gizlemek için.

Htlm’e yüzde yüz yükseklik tanımı yapıyoruz ve flash dosyamız sayfanın tamamını kaplayacağı için sayfa kenarındaki kaydırma çubuğuna gerek kalmayacaktır, ie de kaydırma çubuğunu kaldırmak için overflow:hidden kodunu yazıyoruz.

Daha sonrada flash’ı eklediğimiz katman yüksekliğinide yüzde yüz yaparak elemanın tam sayfayı kaplamasını sağlıyoruz.

Son olarakta body elementinin yüksekliğini yüzde yüz yapıp margin ve padding değerlerini sıfırlıyoruz ve görünmese de işi garantiye almak için bir backgroun-color tanımı yapıyoruz. Bu kadar.

Enjoy simple living with Gutentor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proiden

Read More

Author:

Leave A Comment